Marian Korving maakt zeer divers werk, waarbij handwerk centraal staat. Met touw en garen maak ik knoopwerk met technieken als Macramé, Smyrna en Rya, maar ook handwerktechnieken als borduren, tuften en weven gebruik ik graag in mijn werk.
Papier is ook een mooi materiaal dat ik veel gebruik voor het maken van boekjes, vouwwerk en (papier maché) sculpturen.
Hieronder vindt u wat meer informatie over een aantal handwerktechnieken en materialen die ik gebruik in mijn werk.
Macramé is een eeuwen oude handwerktechniek waarbij draden in elkaar geknoopt worden om een patroon te maken. In de 60/70-er jaren was het heel populair voor plantenhangers, lampenkappen en muurhangers. Vooral jute werd toen veel gebruikt. Tegenwoordig zijn er zoveel andere mooie materialen te verkrijgen om mee te kunnen knopen, waardoor deze handwerktechniek weer helemaal van nu is.
In mijn macramé werk is (katoen) touw vaak de basis van het werk. Om kleur toe te voegen kan ik gebruik maken van gekleurd touw, maar door bijvoorbeeld wol in het knoopwerk toe te voegen is het ook mogelijk heel subtiel iets met kleur te doen. Hierdoor kan ik een werk maken dat helemaal bij u past.